niedziela, 16 sierpnia 2015

RECENZJA- ,,W głąb lawendowych uliczek" Klaudia Kopiasz

Tytuł: ,,W głąb lawendowych uliczek"
Autorka: Klaudia Kopiasz 
Ilość stron: 176
Wydawnictwo: Psychoskok 
Moja ocena: 9/10

Masz wszystko. Dobrze płatną pracę, wymarzony dom, wspaniałą dziewczynę/chłopaka. Niektórzy mogą sobie tylko pomarzyć o takim życiu. Tylko czy właśnie to sprawi, że będziesz odczuwał szczęście?
Oliver nie może narzekać. Ale jednak czegoś mu brakuje, nie czuje się spełniony. Nie cieszą go uroki natury. Żyje w takim pośpiechu, że nie ma czasu na moment się zatrzymać i najzwyczajniej w świecie odetchnąć.
Pewnego dnia jego podświadomość prowadzi go do księgarni. Tam Włoch- Giovanni, daje mu w prezencie książkę, autorstwa Sophie D'or. Kobieta opisuje jak w siedem dni odnaleźć szczęście. Olivera tak pochłania ta lektura, że zaczyna w otaczającym świecie dostrzegać elementy, na które wcześniej nie zwracał uwagi, wydawały mu się nieistotne. Mężczyzna rozmyśla, czy prawdziwa miłość istnieje i jaki w rzeczywistości jest sens jego życia.
Czy Oliver pójdzie za głosem serca, czy może jednak nie zaufa na tyle Autorce? Gdzie poniosą go kręte uliczki, z którymi przyszło nam się zmagać?
Muszę powiedzieć, że pierwszy raz przeczytałem książkę taką jak ta. Dzięki pani Klaudii, nie będzie ona ostatnią. Największą zaletą tej pozycji są świetne opisy otoczenia i miejsc, w których znajdują się bohaterowie. Aż zapragnąłem polecieć do Francji czy też Włoch. Sam sposób pisania bardzo przypadł mi do gustu. Bohaterowie są dobrze wykreowani. Każdy z nich coś wnosi do powieści. Gdyby jeden nie zrobił jakiejś rzeczy, inna nigdy by się nie zdarzyła. Fabuła- świetnie przemyślana.  
Książkę przeczytałem parę dni temu, a dalej mam w głowie opisy autorki. Ta pozycja nauczyła mnie jednej rzeczy: To czy będziesz szczęśliwy zależy tylko od tego, czy podejmiesz jakieś działania. 

Za e-booka dziękuję wydawnictwu Psychoskok.